Asuman Yiğit’in resim sergisi Büyükçekmece’de açıldı

Asuman Yiğit’in resim sergisi Büyükçekmece’de açıldı

Kültür ve sanatta dünya kenti olan Büyükçekmece, renkli ve yaratıcı sergileri sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Binlerce sanat etkinliğine ev sahipliği yapan Büyükçekmece Belediyesi bu kez de Asuman Yiğit’in kişisel resim sergisine Büyükçekmecelilerle buluşturdu.

Asuman Yiğit’in yağlıboya çalışmalarından oluşan resim sergisindeki yaratıcı tablolar sanatseverler tarafından yoğun ilgi gördü.

“Buna inancım sonsuz”

Sergi açılışını gerçekleştiren Belediye Başkan Yardımcısı Başak Sancar, “Bu sergi Asuman Hanımın ne kadar yaratıcı bir sanatkar olduğunun göstergesidir. Çalışmalarının her birini keyifle inceledim. Büyükçekmece’nin kültür ve sanat hayatına katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Aysun Hanımı verdiği emeklerinden ötürü tebrik ediyorum. Büyükçekmece kültür ve sanat alanında da örnek bir ilçe olmaya devam edecektir. Buna inancım sonsuz” şeklinde konuştu.

Asuman Yiğit Kişisel Resim Sergisi 11 – 17 Ekim tarihleri arasında Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’ndeki İbrahim Çallı Sanat Galerisi’nde sergilenmeye devam edecek.