Büyükçekmece Belediyesi olarak spor altyapısı ile ilgili yeni bir atılım başlattık. Seyirci tribünleri ve sosyal donatılarının yapımı devam etmektedir. Yaptığımız semt sahaları ile gençlerimize moder sahalarda spor yapma imkanı sağlandı.

Akademi Tam İsabet

Akademi Tam İsabet

Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları bünyesinde gerçekleştirilen Okçuluk kursları büyük ilgi gördü. 7 – 14 yaş arasında 107 kursiyer, haftada iki gün eğitmen Göker Ahmet Yazıcı öncülüğünde çalışarak, okçuluğun inceliklerini öğrendi.

Büyükçekmece Atatürk Spor Kompleksinde gerçekleştirilen çalışmalarda kursiyerler, tarihi bir geleneği olan okçuluk sporu sayesinde koordinasyon ve konsantrasyon becerilerini de artırma fırsatı buldu. Okçuluk sporu için gereken alt yapıyı oluşturan Büyükçekmece Spor Akademisi ulusal ve uluslar arası organizasyonlara ev sahipliği yapmayı amaçlıyor. ​

Atatürk Spor Kompleksi

Belediyemizce yapımı sürdürülen kompleks, Türkiye’de bu alanda ilk ve en büyük olma özelliğine sahiptir. Seyirci kapasitesi açısından Istanbul’un 4. büyük ve örnek spor kompleksidir.25 bin seyirci kapasiteli, içerisinde Fifa ölçülerinde 3 adet futbol sahası bulunan tesis, aynı anda 6 futbol takımını ağırlayabilme özelliğine sahiptir. Büyükçekmece Spor’a tahsis edilmiş 40 yataklı bir sporcu konuk evi ile kafe ve restoran bölümleri de yer almaktadır. Atatürk Spor Kompleksi aynı zamanda her türlü sosyal ve kültürel etkinliklerin de yapıldığı önemli bir merkezdir.

Başarıyı Yakaladılar

Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi, kaleci eğitimlerine başarılı teknik adam Akın Karagöz ile devam ediyor. Eğitimlerde koşu şekilleri, koordinasyon, sıçrama, jimnastik, top ile alıştırmalar, beceri çalışmaları, top tutma teknikleri, havadan gelen topların yakalanması gibi birçok ayrıntıya dikkat ediliyor.

Modern futbolda kaleci eğitimine büyük önem veriliyor. Ülkemizde kaleci yetiştirme konusundaki eksikliği göz önünde bulunduran Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi, bölgedeki diğer spor kulüplerine de kaleci eğitimi desteği veriyor. Antrenör Akın Karagöz de geleceğin kaleci adaylarının çeviklik, hız, refleks gibi konularda üst düzey donanıma sahip olması için özel çalışma programları uyguluyor.