Şerif Şahin

İdari İşler Amiri

Amirin Özgeçmişi
1985 Yılında Afyonkarahisar Çay İlçesi’nin Cumhuriyet Köyü’nde doğdu. İlkokul ve ortaokul öğrenimini burada tamamladı. 1999 yılında girdiği Çok Programlı Astsubay Hazırlama Okulu Elektronik Bölümünden 2002 yılında mezun oldu. 2003 yılında Muhabere Elektronik Bilgi Sistemler Okulunu bitirerek Muhabere Astsubay olarak Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yurdun çeşitleri illerinde ve yurt dışında 11 yıl görev yaptı. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Şuan Arel Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon üzerine Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. 2014 yılında geçiş yaptığı Büyükçekmece Belediyesi’nde Özel Kalem Müdür Yardımcılığı görevini yaptı. 2015 yılı Ekim ayında İdari İşler Amiri olarak atanan Şerif ŞAHİN evli ve 2 kız çocuğu babası olup İngilizce bilmektedir.​

Vizyon
Teknolojik imkanlarla donanmış, çağdaş ve bilimsel tüm gelişmeleri çalışmalarına yansıtan, Büyükçekmece Belediyesi içerisinde; işinde uzman, yaratıcı ve yenilikçi elemanlarıyla temin ettiği kaynakları en iyi şekilde kullanarak en kısa sürede kaliteli ve yararlı  hizmetler  ile Belediyemizde örnek bir Birim olmaktır.
Misyon
Büyükçekmece Belediyesi sınırları içerisinde belediyemize gelen vatandaşların ve bölge halkının memnuniyetini en üst seviyede tutmak,bünyesinde bulunan birimlerin ve Ek Hizmet binalarının hizmetlerini en iyi şekilde yürütebilmeleri için, mevcut imkanlar dahilinde ; ihtiyaçların en kısa zamanda, kaliteli ve en uygun şekilde satın alınarak; tadilatı, bakım ve onarımı yapılarak yararlı hizmetler sunmada örnek bir birim oluşturmaktır.
TEMEL FONKSİYON VE SORUMLULUK ALANLARI
İdari İşler Amirliği, Büyükçekmece Belediyesi hizmet binası ve ek hizmet binaları olmak üzere toplam 38 noktada (Destek Hizmetleri, Mimarsinan Ek Hizmet Binası, Tepecik Ek Hizmet Binası, Tepecik Garaj, Kumburgaz Ek Hizmet Binası, Muratbey Ek Hizmet Binası, Celaliye Kamiloba Ek Hizmet Binası Türkoba El Sanatları Kursu, Sinanoba El Sanatları Kursu, Güzelce El Sanatları Kursu, Celaliye Garaj, Büyükçekmece Belediyesi Nikâh Salonu, Barış Manço Kültür Merkezi, Büyükçekmece Meslek Edindirme Kursları, Kervansaray, Müze, Destek Hizmetler Müdürlüğü, Değirmen Park, Kültür Park, Amfitiyatro, Albatros Parkı, Stadyum ve Kadın Sanat Evi, Atatürk Kültür Merkezi) bakım, onarım ve teknik işlemleri yürütmektir.Belediyemiz bünyesinde mevcut kullanılan doğalgaz, su,dahili hatlar,mobil hatlar ve araç takip sistemi hatlarına ait faturaların ödeme emrini hazırlayıp abonelik işlerinin takibini yapmak. Aynı zamanda bölgemizdeki cenaze işlemlerini takip ederek, taziye çadırı, ikram ve ikram aracı yönlendirmek, defin yeri konusunda vatandaşa yardımcı olmaktadır. Bölge halkına dilekçe ile düğün,nişan, asker eğlencesi vs. gibi özel günlerinde masa sandalye talebi için başvuranlara depo birimi tarafından masa sandalye yardımı yapmaktadır.Büyükçekmece bölgesinde bulunan diğer devlet kurumlarının, camilerin ve okulların marangozhaneden talep ettikleri kütüphane, evrak dolabı, ayakkabılık gibi taleplerini yerine getirmek birimimizin temel fonksiyonları arasındadır.
İDARİ İŞLER KALEMİ
İdari İşler Amirliği’nin ve Güvenlik Amirliği’nin kurumlar arası ve kurum içi yazışma işlemlerini, evrak takip işlemlerini sağlamaktır.
ABONELİK İŞLEMLERİ
Belediyemize ait  noktalarda gerekli olan Telekom (telefon), İski  (su), İgdaş( doğalgaz) ve Turkcell aboneliklerinin başvuru, nakil ve iptal işlemlerinin takibini sağlayarak, arıza durumunda teknik ekibi  yönlendirmektir.Aynı zamanda  fatura işlemlerinin takibi ve ödeme konusunda Mali Hizmetler Müdürlüğü ile koordine sağlayarak, faturaların ödenme takibini sağlamaktır.
CENAZE FAALİYETLERİ
Büyükçekmece Belediyesi sınırları içerisinde vefat eden vatandaşların Ailesine taziyede bulunup, talep edilmesi halinde ikram aracı, taziye çadırı, ikram dağıtımı ve hoca hizmetlerinde bulunmak.
BAKIM ve ONARIM FAALİYETLERİ
( MARANGOZHANE, BOYAHANE,SU VE DOĞALGAZ TESİSATI, ELEKTRİK )
Belediye bünyesinde hizmet vermekte olan 38 binanın bakım, onarım faaliyetlerinin aksatılmadan tüm ihtiyaçlar karşılanmaktadır.
Ayrıca marangozhane tarafından belediye bünyesindeki birimlere evrak dolabı, camilere okuma köşeleri ve kütüphaneler, diğer devlet kurumlarına okullara malzeme dolabı ayakkabılık vs. gibi bir çok imalat yapılmaktadır.
Boyahane tarafından meydanlara veya bölgedeki gözle görülür duvarlara yazılan yazıların silmek, binalardaki lokal çaptaki boyaların yapılmasını sağlamak ve ilçemizdeki diğer devlet kurumlarına da destek sağlamaktadır.
DEPO HİZMETELERİ
Büyükçekmece Belediyesi bünyesinde bulunan birimlerin malzeme ihtiyacının sağlanması ve ilçemiz sınırları içerisinde bulunan vatandaşların talep etmesi halinde cenaze, düğün, asker uğurlama vs. etkinliklerde masa sandalye ihtiyaçlarını karşılamak, meclis, toplantı düzeni almak, milli ve dini bayramlarda tören alanında protokol düzeni almak.
DANIŞMA ve YÖNLENDİRME MASASI 
Belediyemize gelen vatandaşlarımıza gerekli yönlendirmeleri yaparak sorunlarına yardımcı olmak ve çözüm getirmek.
SANTRAL
Kurumlar arası ve kurum içi haberleşmeyi sağlamaktadır.  Ayrıca telsiz anonslarında merkez olarak çağrılara cevap vermekte ve yönlendirme yapmaktadır.
İDARİ İŞLER AMİRLİĞİ’NİN DİĞER FAALİYETLERİ
1. Merkez Hizmet Binamız ve ek hizmet binalarımızın, kültür sanat merkezleriniz genel ve sürekli temizliğini  boya, badana, bakım ve onarımının yapmak.
2.Belediyemiz sınırları içerisinde bulunan camii,okul ve kahvehanelere okuma köşesi düzenlemek.
3. Merkez hizmet binamız ve ek hizmet binalarımızın doğalgaz sistemlerinin düzenli bakımlarını yaparak çalışır durumda olmasını sağlamak.
4. Resmi ve dini bayramlarda bayramlaşma ve tören alanlarının hazırlığını yapmak.
5. Seçim ve sayım günlerinde kullanılan sandıkların bakımı onarımının yapılıp, depoda muhafazasını sağlamak.
6. Belediyemizde yapılan Meclis toplantılarında ve yaz aylarında mahalle kahvehanelerinde yapılan meclis salonunu hazırlamak.
7. Ramazan ayında vatandaşlarımıza verilen mahalle iftarlarında iftar alanın düzenlenmesini sağlamak.
8. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nde gelen ülke misafirlerinin ikmal ve iaşelerini karşılamak, ve sahne protokol düzenini almak .

Telefon:? 444 0 340
Fax: (212) 883 55 64
E-posta : ​idari@bcekmece.bel.tr