Ufuk Kıray

Araç Bakım ve Yönetim Amiri

Ufuk Kıray Öz Geçmiş
1980 Yılında Edirne’de doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Edirne’de tamamladı. Isparta S.D.Ü M.Y.O Elektrik bölümünden mezun oldu .2001 yılında Jandarma Astsubay​​ okulunda öğrenimine müteakip Jandarma Genel Komutanlığı saflarına katılarak memleketimizin çeşitli illerinde Trafik Tim ve Karakol Komutanlığı görevlerinde bulundu Anadolu Üniversitesi Adalet M.Y.O ve İşletme Fakültesi Lisans eğitimini tamamladı 2016 yılında Büyükçekmece Belediyesinde göreve başladı. Evli ve İki çocuk babasıdır.​

DESTEK HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ

ARAÇ BAKIM VE YÖNETİM AMİRLİĞİ

Vizyon
Teknolojik imkanlarla donanmış, çağdaş ve bilimsel tüm gelişmeleri çalışmalarına yansıtan, Büyükçekmece Belediyesi içerisinde ; işinde uzman , sorumluluk ve ilkeleri ile yararlı Belediyemiz ve Müdürlüğümüze örnek birim olmaktır..

Misyon
Amirliğimiz bünyesinde bulunan her türlü araç ve iş makinesi ile bütün müdürlüklerin araç ihtiyacını karşılamaktır. Sosyal belediyecilik ilkesi kapsamında;spor kulüplerine, vatandaşlarımızın acılı günlerinde cenaze yakınlarına ulaşımlarında yardımcı olmak, hasta ve bedensel engellilere yardımcı olmak, belediye çalışanlarının mesaiye geliş- gidişlerine servis hizmeti sağlamak, Kış şartlarında vatandaşlarımızın ulaşım ve yol yardım çalışmaları kapsamında kesintisiz destek sunmaktır.

AMİRLİĞİMİZİN GÖREV VE SORUMLULUKLARI

– Amirliğimizde bulunan tüm araçların Sevk ve idaresi ; Amirliğimiz bünyesinde bulunan tüm araç ve iş makinelerinin ihtiyaç ve öncelikler dikkate alınarak diğer birimlerimizin hizmetine sunulmaktadır.
– Araçların bakım ve onarımının takibi;Amirliğimiz bünyesinde bulunan tüm araç ve iş makinelerinin yıllık zorunlu trafik sigortaları, fenni muayeneleri, ruhsatlarının yenilenmesi, kaza evraklarının hazırlanması ve takibi resmi prosedürlerin izlenmesi.
– Akaryakıt ikmali ; Tüm birimlerimizde kullanılmakta olan hizmet araçlarımız ile kiralık araç ve iş makineleri ile ekipmanlarımızın 7 gün 24 saat Müdürlüğümüzce karşılanmaktadır.
– Kış çalışmalarına destek ;Vatandaşlarımızın kış şartlarında, yoğun kar yağışı, aşırı yağmur ve sel gibi doğal afetlerden olumsuz etkilenmemesi can ve mal güvenliğinin sağlanması için bünyemizde bulunan araç, iş makinesi, ekipman ve donanımlı ekiplerimiz AKOM verileri dikkate alınarak her an göreve hazır tutulmaktadır.
– Binek Araç ile Hasta Nakil Hizmeti ; Yatalak durumda olmayıp kendi olanakları ile sağlık kurum ve hizmetlerine erişim imkanı bulunmayan hasta vatandaşlarımız için binek araç tahsis edilerek ulaşım ihtiyaçları karşılanmaktadır.
– Bakım onarım birimi ; Amirliğimiz bünyesinde bulunan sevk idaresi tarafımızdan yapılan tüm araç ve iş makinelerimizin bakım, onarım, periyodik kontrol ve yedek parça temini belli bir sistem çerçevesinde yapılmaktadır.

Telefon:444 0 340