src IE için ve alt etiketi buraya
Yazı Boyutu
A

08.07.2020

Büyükçekmece’de kira ve ecrimisil bedelleri taksitle ödenecek

Büyükçekmece’de kira ve ecrimisil bedelleri taksitle ödenecek

 

Büyükçekmece Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısının ikinci oturumu Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün başkanlığında gerçekleştirdi. Büyükçekmece Belediye Meclisi, Covid – 19 salgını nedeniyle faaliyeti durdurulan veya ekonomik olarak olumsuz etkilenen kiracı ve ecrimisil işletmecileri için önemli karara imza attı.

 

Oybirliğiyle kabul edildi

 

Meclis gündemine yer alan, Büyükçekmece ilçesi sınırlarında belediyeye kira ve ecrimisil ödemek suretiyle faaliyet gösteren işyerlerinden Coronavirüs salgını nedeniyle faaliyeti durdurulan kiracılardan 19.03.2020 tarihinden itibaren 3 ay süreyle kira bedeli alınmaması, ekonomik olarak olumsuz etkilenen kiracılar ve ecrimisil işletmecilerinden tahsil edilmesi gereken kira ve ecrimisil bedellerinin ise 3 ay süreyle ertelenmesi ve ertelenen süre sonunda ertelenen süre kadar aylık eşit taksitler halinde herhangi bir gecikme zammı ve faiz uygulanmadan tahsil edilmesi maddesi Hukuk Komisyonu ve Plan Bütçe Komisyonu’nun müşterek raporu doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi.

 

İşyeri kapalı olanlardan 3 aylık kira bedeli alınmayacak

 

Kira ve ecrimisil bedellerinin 3 aylık taksitle ödeneceğini açıklayan Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Kazancı, “Ödemeleri 3 aylık taksitle almaya başlayacağız. İş yerini tamamen kapatmış olan yerlerle ilgili 3 aylık kira hiç alınmayacak. İş yeri açık olan kişilerin 3 aylık kirasını erteledik. Onları önümüzdeki günlerde vadeye yayacağız ve faizsiz olarak alacağız” dedi.

 

 “10, 11 ve 12’inci aylara faizsiz olarak ilave edilecek”

 

Ödemelerin faizsiz olarak alınacağını belirten Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Bu alınmayan 3 ayı vatandaşın lehine düşünelim. 10, 11 ve 12’inci aylara yayalım. Yaz ayında biraz para kazansınlar sonra gelip ödesinler. İş yeri kapananlardan herhangi bir bedel alamıyoruz. İş yeri devam eden ödeyemedikleri 3 aylık parayı 2020 yılının 10, 11 ve 12’inci aylarına faizsiz olarak ilave edilecek” dedi.

HelpMan

CANLI DESTEK

SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ.