Büyükçekmece’de üniversiteler koronavirüse karşı dezenfekte ediliyor

Büyükçekmece’de üniversiteler koronavirüse karşı dezenfekte ediliyor

Büyükçekmece genelinde dezenfektasyon çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Büyükçekmece Belediyesi, ilçedeki üniversitelerde de dezenfekte çalışması yapıyor.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyada baş gösteren Koronavirüs’e karşı mücadele çalışmalarını kararlılıkla sürdüren Büyükçekmece Belediyesi, virüs salgınına karşı tedbir amaçlı dezenfektasyon çalışmalarına ara vermiyor.

Virüs tehdidi ortadan kalkıncaya devam edecek

Kamu kurum ve kuruluşları, banka şubeleri, noterler, eczaneler, muhtarlıklar, pazar yerleri, toplu taşıma araçları gibi halkın yoğun kullandığı mekanlarda periyodik olarak sürdürülen dezenfekte çalışması ilçedeki üniversitelerde de yapılıyor.

Büyükçekmece Belediyesi ekipleri, üniversitelerin rektörlük binaları, fakülteler, yüksekokullar, enstitüler, kütüphaneler, kafeler ve yurtlar başta olmak üzere personel ile öğrencilerin kullanım alanlarında koronavirüs salgınına karşı tedbir amaçlı ilaçlama ve dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor. Dezenfekte çalışması, virüs tehdidi ortadan kalkıncaya kadar periyodik olarak sürdürülecek.