Akgün’ün bu bayramda da tercihi Büyükçekmece ailesi oldu

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, her bayramda yaptığı gibi bu Kurban Bayramı’nda da ilçenin 24 mahallesini gezerek, çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmadı.

Büyükçekmece’yi sokak sokak gezen Başkan Akgün, vatandaşlarla tek tek bayramlaşırken, zaman zaman da sevgi gösterileriyle de karşılaştı.

Birlik ve beraberli vurgusu

Her yıl bayram süresince Büyükçekmece halkıyla bayramlaşan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün bu bayramda da belediye meclis üyeleri ve belediye başkan yardımcıları ile birlikte mahalleleri gezerek hem ilçe halkıyla bayramlaştı hem de çocukları sevindirdi. Yaşlı ve hastaları da evlerinde ziyaret eden Başkan Akgün, Türkiye’nin ekonomik olarak sıkıntılı bir süreçten geçtiğini, bu süreci aşmak için birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, dini ve milli bayramların bu anlamda çok daha büyük önem taşıdığını belirtti.

Çocukları da sevindirdi

Kurban Bayramı´nın birinci gününde  belediye binasına gerçekleştirilen bayramlaşma törenin ardından belediye meclis üyeleri ve belediye başkan yardımcıları ile mahalle bayramlaşmalarına çıkan Başkan Akgün, bayram süresince de vatandaşlarla bayramlaştı. Esnafı da ziyaret eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, bayramlaşma sırasında vatandaşların sorun ve taleplerini de dinleyerek, gereğinin yapılması konusunda teknik ekiplerine talimat verdi. Gittikleri her mahallede vatandaşlara çeşitli ikramlarda da bulunan Akgün ve belediye meclis üyelerine gösterilen ilgi de büyük oldu. Akgün, elini öpen ve bayramını kutlayan çocuklara da bayram harçlığı verdi.