14 Şubat “Sevgi Günü”ne özel hediye stantları Büyükçekmece AKM’de açıldı

14 Şubat “Sevgi Günü”ne özel hediye stantları Büyükçekmece AKM’de açıldı

Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi El Sanatları Kursiyerleri hünerlerini “Sevgi Günü El Sanatları Stant Açılışı” etkinliğinde sergiledi.

Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen stant açılışında kadınların yaptığı el emeği çalışmalar hediyelik eşya olarak satışa sunuldu.

Kendi yaptıkları el emeği ürünleri satışa sunarak ev ekonomilerine katkıda bulunan Büyükçekmeceli kadınlar 14 Şubat Sevgi Günü’nde hediye almak isteyen vatandaşları stantlara davet ediyor.

“Stantlardan gözlerimi alamadım”

Etkinliğe katılan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün eşi Hatice Akgün, “Kadınlarımız yeteneklerini bir kez daha bizlerle buluşturdu. O kadar güzel ve emek dolu çalışmalar ortaya koymuşlar ki stantlardan gözlerimi alamadım. 14 Şubat Sevgi Günü’nde hem ekonomik hem de yaratıcı hediyeler almak isteyen herkes Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’ni ziyaret etmeli. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

“Çalışmaların hepsi sevgiyle yapılmış”

Hatice Akgün ile sergi açılışını gerçekleştiren Belediye Başkan Yardımcısı Adem Yazır, “Çalışmaların hepsi sevgiyle yapılmış. Stantları gezerken Büyükçekmeceli kadınların ne kadar yetenekli olduğuna bir kez daha tanık oldum. 14 Şubat Sevgi Günü’nde sevdiklerine hediye almak isteyenler mutlaka bu stantları ziyaret etmeli. Kadınlarımızı yaratıcılıklarından ötürü tebrik ediyorum” dedi.