Hizmetlerimiz
​​​​SUNULAN HİZMETLER

HAYVAN BAKIM VE REHABİLİTASYONU
Saldırgan Sokak Hayvanlarının Toplanması 
Hayvanların Muayene Edilmesi ​
Hayvanların Aşılanması ve Küpelenmesi
Hayvanların Kısırlaştırılması
Hayvanların Sahiplendirilmesi

SALGIN HAYVAN HASTALIKL​ARIYLA MÜCADELE
Kurbanlık hayvanların kayıt altına alınması, Kurbanlık hayvanların sağlık kontrolünden geçirilmesi, Kurban kesim yerlerinin dezenfekte edilmesi, Adak kurban satış yerlerinin denetimi
SOKAK KÖPEKLERİNİN TEDAVİLERİ
Veteriner Şefliği ekipleri tarafından getirilen köpeklerin arasından hasta olanlar genel muayene sırasında ayrılarak, koyulan teşhise göre uygun bir tedavi prosedürü belirlenir. Trafik kazası yada benzer travmalar sonucu ortopedik bozuklukları röntgen desteğinde teşhis edilerek, hayvanların sokakta kendi imkanları ile yaşayabilecekleri düzeye erişmeleri sağlanır.
Bu işlemlerin sonunda sağlılı olan köpekler kışırlaştırma, aşılama ve numaralandırma işlemlerine tabi tutulur. Bütün bu işlemler her aşamada kayıt altına alınır.Bakımevi belirli periyodlarda düzenli olarak dezenfekte edilir.Adak Kurban Satış Yerlerinin denetimi yapılmaktadır.

veteriner1.jpg01.01.2013 - 01.05.2013 Tarihleri Arasında Veteriner Şefliği Faaliyetleri

ŞİKAYET

513 adet

KISIRLAŞTIRMA

852 adet

AŞILAMA

1.375 adet

SAHİPLENDİRME

100 adet

TOPLANAN

1.119 adet

SAHİPSİZ HAYVANLAR BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ
50.000 m2 alan üzerine kurulan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, kapalı alanları, özel kulübeleri, karantinası, ameliyathanesi, mutfağı ve özel idari binaları ile örnek bir bakım merkezidir.

rehebilitasyon.jpgSahipsiz Hayvanlar Bakım, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezine gelen 130 adet kanatlı hayvanın (ördek, leylek, kartal, baykuş, karabatak vs.) bir kısmı tedavi edilerek tekrar doğaya bırakılmış bir kısmının ise bakımları Rehabilitasyon Merkezi'mizde devam etmektedir.​